Navracsics: Ez már nem polgárpukkasztás, de nem is düh – hanem szimpla igénytelenség
A közéleti szereplő nem csupán egy polgár a több millió közül. Mintaadó is sokak számára a hétköznapokban.
Kollektív munkaügyi vitát kezdeményezett a BKV szakszervezeteinek többsége csütörtökön, amelyről levélben tájékoztatták Bolla Tibor vezérigazgatót.
Az MTI-hez is megküldött levélben az áll: a szakszervezetek azért éltek ezzel az eszközzel, mert a kollektív szerződés egyik záradékát megsértette a BKV, nem fizették ki a szerződés szerint járó prémiumokat, újabb létszámleépítést terveznek, és a buszüzem kiszervezését sem látják jó megoldásnak. Az érdekképviseletek ezen kívül aggódnak a BKV járműállományának és infrastruktúrájának rossz állapota miatt is.
Nemes Gábor, az Egységes Közlekedési Szakszervezet (EKSZ) vezetője az MTI-nek azt mondta, jövő héten kezdik a tárgyalásokat, ekkor dől majd el, hogy a továbbiakban milyen nyomásgyakorló eszközt vesznek igénybe, így egy sztrájk lehetősége is jövő héten derül ki. A munkaügyi vitát bejelentő levél szerint a kollektív szerződés záradékában az szerepel, hogy a munkáltatónak november 15-ig meg kell állapodnia a szakszervezetekkel a cafeteriajuttatásokról és a jubileumi elismerésekről. Erre azonban csütörtökig nem került sor. A levelet húsz szakszervezet, köztük a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Független Szakszervezeti Szövetsége is aláírta. A BKV-nál összesen 26 szakszervezet működik.